fbpx

Jaka Biżuteria ślubna jest modna?

 

 

Co roku zmieniają się trendy. Zataczają koło i krążą pomiędzy epokami. Bez wątpienia przysparza to każdej Pannie Młodej bólu głowy. Dlaczego? Dlatego, że prawdę mówiąc – bardzo ciężko jest wybrać wśród tych wszystkich błyskotek, które dostępne są na rynku.

Sezon 2020r. obfituje w biżuterię z pereł. Oczywiście znany nam wszystkim jest mit dotyczący nieszczęścia, które wraz ze swoją obecnością przynoszą perły, ale to nie są czasy średniowiecza, aby zajmować się „zabobonami”.

 

 

“Bez pereł czuję się rozebrana. Moje perły dają mi poczucie bezpieczeństwa.”

Lady Sarah Churchill

 

Perły w tym roku pojawiają się w inspiracjach przepełniających pinterest, instagram, portale i magazyny modowe, i wszystkie inne miejsca, w których możecie się nimi zainspirować. Są bardzo eleganckie, nadają wytworności.  Co jest niepodważalne? Przepięknie podkreślają minimalistyczne, klasyczne stylizacje (nie tylko te ślubne). Zaraz, zaraz… czy jednak wiecie z jakimi perłami na rynku biżuteryjnym mamy do czynienia? Czym w ogóle są perły? A może dlaczego rozpiętość cen z biżuterią zawierającą perły jest tak duża?

Po pierwsze – Czym są perły?

Perły to produkty naturalne pochodzenia organicznego, powstałe w płaszczu muszli perłopławów perłorodnych lub innych mięczaków [1]. 

Czy zatem wszystkie „perły” to produkty pochodzenia organicznego? Nie. Na rynku mamy do czynienia z perłami, które są tak naturalne, jak i sztuczne.

Perły naturalne dzielimy na naturalne (powstałe bez udziału człowieka) oraz naturalne – hodowlane (przy ich powstaniu uczestniczył człowiek. Perły naturalne i hodowlane dzielimy na słodko- i słonowodne.  To jednak nie są wszystkie perły jakie możemy spotkać na rynku. Ogrom „pereł”, które mamy na wyciągnięcie ręki to sztuczny twór z plastiku. Jest wiele możliwości na sprawdzenie, które perły są prawdziwe, jednak pierwszy krok to cena. Plastikowe podróbki są po prostu bardzo tanie i w większości spotykamy je w biżuterii tzw. „sztucznej”. Naturalne perły charakteryzują się wyższą ceną oraz oprawianiem je np. w metale szlachetne. Cóż więcej? Sztuczne perły są idealnego kształtu, naturalne praktycznie nigdy nie są idealną kulą, im bliższy kształt idealnej kuli – tym wyższa cena.

 

 

Jeśli wiemy już mniej więcej jakimi perłami warto się zainteresować, to skupmy się nad tym, które z elementów biżuterii ślubnej mogą właśnie one ozdobić. Bo z pewnością zastanawiacie się w jakim wydaniu (oprawie) perły wyglądają najlepiej.

 

 

Kolczyki z perłami

 

 

Perły naturalne/hodowlane:

Kolczyki podwójna perła oraz kolczyki wiszące od ZOZOdesign


Złote kolczyki z firmy Yes, całkowita klasyka i ponadczasowość.

Złote kolczyki od Ani Kruk

Kolczyki stalowe z aplikacją z perełek ZARA

 

 

„Perły” syntetyczne:

Kolczyki z H&M, z imitacją perły

 

Naszyjnik i bransoletka z pereł

 

 

Perły naturalne o różnym kształcie od ZOZOdesign

 

Naszyjniki w różnych stylach od YES

 

Bransoletki w różnych rozmiarach i stylach od YES

 

Dodatki do włosów, biżuteria do fryzur

Spinki do włosów z perłami

 

Wsuwki, spinki, kokówki od NA-KD

Opaski do włosów ślubne, z perłami

 

Opaska ręcznie wykonana od White Jasmine

 

Opaska z perłami syntetycznymi ASOS

 

 

Do jakiej sukni ślubnej pasuje biżuteria z pereł?

 

Jeśli podoba Ci się look instagramowy, śmiało pokuś się o minimalistyczną suknię ślubną. Co mam na myśli pisząc o minimalizmie? Unikaj koronek, obłych kształtów/wzorów, gęstych tekstur. Klasyczna, gładka powierzchnia podkreślą perły w każdym wydaniu.

Jeśli jednak jesteś fanką francuskiej koronki, perły i usta w kolorze wina – pokażą Twoją klasę. Pokaż, że tego dnia to Ty jesteś Królową.

To co najważniejsze, to fakt, że perły oprawiane są w złocie i srebrze, zatem bez problemu dopasujesz je do wszystkich stylizacji i dodatków!

 

 

Czy biżuteria ślubna musi pasować do butów i wystroju?

 

Wspaniale jeśli dbasz o takie detale. Nie tylko będzie się to cudownie komponowało w dniu ślubu i wesela, ale i zostawi swój ślad w pamięci dzięki fotografiom, które będziesz odświeżać co jakiś czas po ślubie. Jak zadbać o to, aby biżuteria pasowała do wszystkich innych detali? Dbaj o szczegóły jakimi są odcienie (np. pereł). Na obuwiu można zaaplikować biżuterię w postaci broszek na buty. Sznury pereł w dekoracji? Czemu nie?! Klimat lat dwudziestych zawsze cudownie sprawdza się na tego typu przyjęciach.

 

Inspiracje ślubne z perłami w roli głównej

 

Wspaniały welon, nabijany perełkami Klik!

 

Obuwie ślubne, CHANEL (via Pinterest)

 

Welon i biżuteria do włosów (via Pinterest)

 

Mam nadzieję, że te piękne inspiracje i propozycje pozwoliły Wam wziąć perły pod uwagę. Zdecydowanie jest to element biżuteryjnej szkatułki, który nadaje wyjątkowości każdej kobiecie, tym bardziej Pannie Młodej.

 

 

 

 

[1] K. Maślankiewicz – Kamienie szlachetne – Wyd. Geologiczne – 1982

adsasd

Top