fbpx

Wiele Panien Młodych boryka się z problemem, który jest związany z tzw. wisienką na torcie. Biżuteria ślubna. Kolczyki, zawieszki, naszyjniki, kolie, grzebyki, spinki, wianki, wsuwki, diademy, tiary i … co jeszcze producenci wymyślą 🙂 Asortyment jest ogromny, jednak zawsze przed każdą Panną Młodą stoi wiele pytań – co wybrać? Co pasuje do rozpuszczonych włosów? Co pasuje do koka? Może jednak koka zamienić na rozpuszczone? Czy mogę nosić srebro? Wolałabym złoto – jednak wszystko jest w kolorze srebra… i wiele wiele wieleeee innych pytań.

A więc moja rola w tym poście jest taka, aby pomóc Wam usystematyzować krok po kroku wszystkie pytania, które umożliwią Wam wybór biżuterii.

 

1. Jaki kolor ? (ewentualnie surowiec interesuje Twoją osobę?)

Odpowiedź na to pytanie może być podjęta po analizie dekoracji, wiązanki ślubnej, kolorystyki ślubu i wesela, surowca, z którego biżuterię nosisz (ponieważ, na coś innego jesteś uczulona!)

2. Gdy już decyzja zapadnie – zastanawiamy się nad kolejnym krokiem – które elementy wybrać.

Czy będziesz potrzebowała kolię, czy bransoletkę, czy kolczyki, czy grzebyk etc. Zastanów się jaki model sukni wybrałaś. Jeśli klatka piersiowa jest zabudowana pod samą szyję z lekkim dekoltem, ramiona są okryte koronką – wybierz wszystko oprócz biżuterii na szyję.
Jeśli Twój dekolt jest wyeksponowany (posiadasz gorsetową sukienkę) zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest podkreślić dekolt kolią, naszyjnikiem itp.
Kolejnym aspektem jest fryzura – ona decyduje, czy należy poszukiwać kolczyków drobnych, wiszących (a może jednego długiego a drugiego mniejszego), grzebyka, tiary, wianka.
Jeśli z przodu twarzy zdecydowałaś się na fale i loki, które zasłaniają Twoje uszy – warto zastanowić się nad czymś wiszącym, jednak niezbyt bogatym – aby kolczyki wraz w lokami nie powodowały zbyt dużego zamieszania dookoła twarzy. Jeśli posiadasz fryzurę z kokiem z tyłu – świetnym rozwiązaniem są „wianki” które oplata się od ucha do ucha lub dookoła koka – lekkie, delikatne – zazwyczaj metalowe.  Jeśli Twoja fryzura zdecydowanie przeniesiona ciężarem jest na jedną ze stron, warto zastanowić się na użycie jednego długiego, strojnego kolczyka, który będzie odpowiedzią po drugiej stronie fryzury.

3. Nie sugeruj się zdaniem innych!

Pamiętaj kochana – że to Ty będziesz eksploatować w dosłownym tego słowa znaczeniu – wybraną przez siebie biżuterię – musi być dopowiednio dobrana do Twoich upodobań – nie mamy, teściowej czy świadkowej.

4. Welon – zastanów się nad sposobem upięcia welonu.

Czy jest to grzebyk? może użyć czegoś „niewidzialnego” zaś element fryzury przybrać kwiatami lub inną ozdobą? Strojne grzebyki nie do końca przydadzą się po ślubie – jednak niektóre ich wersje fantastycznie wyglądają i dobrze spisują się jako upięcie welonu.

5. Wianek? Tiara? Diadem? A może korona?

Wiadomo, że tego wieczoru – królowa jest tylko jedna 🙂 – ale dlaczegoby nie podkreślić tego faktu – piękną ozdobą w odpowiednio przyjętym klimacie?

adsasd

Top