fbpx

Niezmiernie się cieszę, że co tydzień pytacie o różne aspekty dotyczące ślubu. Tak jak w przypadku #3 pytań – pozwolę sobie na kontynuowanie pytań obejmujących dany temat. Tym razem była to suknia ślubna! Och i ach! Czy faktycznie jest tak,że przy tej wybranej pojawiają się łzy? Co jest modne? Jak się umawiać?

 

fot. Pixel Studio

 

 

Pytanie: Czy kupno sukienki ślubnej rok wcześniej ma sens?

#mistrzyniceremonii:

Zacznijmy od tego, że to wszystko zależy od wielu aspektów. Po pierwsze czy wybrana to „ta jedyna”? Jeśli tak, to warto :). Jeśli nie ma Cię na miejscu, bo np. pracujesz za granicą – śmiało możesz pozwolić sobie na zakup rok wcześniej. Jeśli nie planujesz zmiany wagi i wprowadzania sporych odchyleń w budowie sylwetki, suknia nie będzie wymagała wielu poprawek – to oczywiście możesz pozwolić sobie na zakup rok wcześniej. Jeśli jesteś pewna, że nic innego nigdy nie wpadnie Ci w oko – biegnij już dziś do salonu 🙂 w końcu to ta jedyna!

fot. Przemek Białek

 

 

Pytanie: Jakie rozmiary sukien ślubnych znajdują się w salonach?

#mistrzyniceremonii:

Suknie w salonach zazwyczaj oscylują w granicach rozmiarów 34-38, sporadycznie 40/42. Jeśli jednak wybieracie salon, w którym zależy Wam na przymiarkach, warto w trakcie umawiania się na nie podpytać Panią Konsultantkę, jakich rozmiarów możecie się spodziewać. Jeśli jednak poszukujesz większych rozmiarów sukni ślubnych – wybierz salony „+size”.

fot. Beauty Station

 

Pytanie: Dlaczego w niektórych salonach nie można robić zdjęć?

#mistrzyniceremonii:

W większości salony sukien ślubnych obejmują tajemnicą kolekcje, które można u nich zakupić. Stąd zdjęcia mogą być zabronione. Niektóre salony sukien realizują projekty indywidualne, własne i własnie z tego względu nie chcą, aby taki projekt wyszedł poza mury ich lokalizacji – dlaczego? Dlatego, że każde zdjęcie wykonane w salonie jest tylko w 10% odzwierciedleniem sukni i Panny Młodej w niej. W rzeczywistości suknie i PM wyglądają milion razy lepiej, a niepoprawnym i amatorskim zdjęciem (które potrafi pojawić się w internecie) psuje dobre imię salonu.

Pytanie: Trendy sukien ślubnych na 2019 rok?

#mistrzyniceremonii:

Bądźcie czujne – już w najbliższy weekend pojawi się post o trendach sukien na 2019 rok!

Pytanie: Dla jakiej sylwetki jest sukna rybka?

#mistrzyniceremonii:

Błędnie się przyjmuje, że dla bardzo szczupłej. Suknia rybka jest przeznaczona dla kobiecych kształtów. Pięknej zaokrąglonej pupy i najlepiej większego biustu. Świetnie gdyby w pakiecie pojawiała się wąska talia :). Zdecydowanie jednak mało „z przodu i z tyłu” nie jest opcją dla rybkowej sukienki. Taka sylwetka jest w efekcie końcowym spłaszczona i nie wygląda ładnie – a przecież ma być sexy 🙂

 

fot. Pixel Studio

Pytanie: Jaka sukienka dla szczupłej Panny Młodej?

#mistrzyniceremonii:

Szczupła Panna Młoda może spokojnie pozwolić sobie na lekką zwiewną suknię z odkrytymi plecami, a ciut mniejszym dekoltem z przodu. Niewątpliwie uroczo wyglądają gorsety w cieniutkimi ramiączkami, podkreślając talię i ładnie eksponując ramiona. Ważne, aby za bardzo nie zabudowywać sukni, która drobniutką sylwetkę jest w stanie całkowicie zagłuszyć :(. Nie bój się mierzyć różnych modeli, musisz sprawdzić wszystko co Ci się spodoba, a z drugiej strony zdaj się na doświadczenie konsultantek w salonie – One znają się na rzeczy!

 

adsasd

Top