fbpx

Czerwiec … Piękny zapach kwiatów w ogrodzie, ciepłe dni, letnie wieczory. W powietrzu unosi się woń kwitnących już całym sercem kwiatów. Jeden z piękniejszych miesięcy, podczas których organizowane są śluby i wesela w zdecydowanie zwiększonej częstotliwości.

Wiele wesel, więc stajemy przed wyborem kwiatów. Zagraniczne inspiracje zaprzątają nam głowę, dostajemy oczopląsu. Jednak – nadal nic. Wyjściowym faktem, nad którym musimy się zastanowić, to tematyka w jakiej przygotowywane będzie nasze wesele. Czy jest to totalna klasyka, czy może nawiązanie do oprawy graficznej (od zaproszeń po winietki), a może wesele w stylu np. tajemniczego ogrodu.

Dzięki usystematyzowaniu tematyki, kolejnym ważnym elementem jest dostępność kwiatów plus fundusze jakimi Para Młoda może dysponować w kwestiach dekoracji i wiązanki ślubnej + butonierka. Dlatego też, w tym poście dowiecie się jakie kwiaty na pewno dostępne będą w czerwcu ( wiadomo, że ze względu na pogodę może być różnie z terminowością pojawienia się u dostawców/dekoratorów).

Hortensja

Pierwszym z najbardziej znanych kwiatów jest HORTENSJA. Jest to kwiat o zdecydowanej objętości. Sam w sobie jest bardzo efektowny, nie wymaga dodatkowych zdobień, innych kwiatów. Jednak jego cena też jest zawsze wyższa, niż pojedynczych, małych kwiatów lub chociażby róży. Należy mieć na uwadze jednak fakt, iż jedna główka hortensji zastępuje nam kilka mniejszych kwiatów.

Piwonia

Drugim z kolei kwiatem jest typowa dla czerwca PIWONIA. Typowy kwiat dla zagranicznych inspiracji ślubnych. Bardzo delikatna, subtelna idealna na romantyczne, pastelowe śluby i wesela, świetnie współpgra estetycznie z eustomą, jaskrem, różą angielską i hortensją.

Groszek pachnący

Trzecim równie bardzo charakterystycznym dla czerwca kwiatem jest GROSZEK PACHNĄCY. Cóż mogę powiedzieć, wyjątkowo piękny kwiat, pnący, ale jednoczeście przy tym fakcie bardzo delikatny. Pięknie wygląda i pięknie pachnie.

Jaskier

Czwarty kwiat, to JASKIER. Również stały bywalec zagranicznych inspiracji. Przepiękny w kolorystyce ecru, białym oraz oczywiście wszystkich dostępnych odcieniach pasteli. Główka również sporej wielkości waha się od 5-12cm.

Goździk

Piątym z kolei kwiatem jest nasz sławny GOŹDZIK. Świetny jako uzupełnienie dekoracji, wiązanek itp. Występuje w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i jest stosunkowo niedrogi.

Eustoma

Sztóstym kwiatem jest już praktycznie całoroczna EUSTOMA. Bardzo romantyczny kwiat. Świetnie współgra z różą, ale i kwiatami o podobnej budowie płatków takich jak np. frezja, tulipan. Na jedną gałązkę eustomy przypada czasem nawet 8 pojedynczych kwiatków. W porównaniu z ceną, bardzo opłacalny wybór. Kolorystyka dostępna na rynku florystycznym również nie budzi zastrzeżeń.

Róża gałązkowa

Siódmym kwiatem – jest RÓŻA gałązkowa. Delikatna odmiana, drobnych i średnich głowek kwiatów róży, pnących się na gałązkach. Przy użyciu jednej gałązki uzyskujemy efekt bardzo wielu kwiatów. Cena jest również bardzo przystępna.

Inne kwiaty

Rzadziej wybieranymi kwiatami do tej pory – chociaż wiele par młodych powoli zapożycza takie pomysły z zagranicznych portali są Jaśminowiec, Lawenda, Ostróżka, Niezapominajka.

 

 

W tematyce kwiatów można byłoby rozwodzić się bardzo długo. Jednak w momencie wyboru przed jakim stoicie ważne jest zawężenie grona kwiatów do wyboru i chociażby kwalifikacja wg naszych potrzeb.

Jeśli w waszych głowach pojawią się jakiekolwiek pytania – konieczność porady w sprawie dekoracji lub szukacie dekoratora – zapraszam do kontaktu – na każde pytanie odpowiem (wiadomość prywatna na facebooku – lub e-mail).

adsasd

Top