fbpx

Wybaczcie kochane tak długą przerwę w udostępnianiu postów na naszej stronie – ale sezon w pełni, a to oznacza ogroooooom pracy jaki wkładamy w wesela naszych par :). Tematem niniejszego posta są kwiaty dla lipcowej Panny Młodej. Oczywiście chcemy pokazywać Wam wiele inspiracji – jednak najlepszą wskazówką w trakcie wyboru – jest spoglądanie na dostępność i trwałość kwiatów, które wybierzemy do dekoracji.

A więc łapiąc wolniejszą chwilę przedstawiamy Wam poniżej kwiaty, które lipcowe Panny Młode mogą wykorzystać z czystym sumieniem – a dekoratorzy nie poumierają na zawał, przy inspiracjach 🙂 znalezionych w internecie 🙂

Słonecznik

Słonecznik

Słonecznik wygląda świetnie z dodatkami, jak i bez nich. Duże kwiaty absorbują sporą objętość i jeden kwiat może zastąpić kilka głowek innych, mniejszych kwiatów.

Słonecznik

Kolorystyka jednak w przypadku słonecznika jest zdecydowanie zobowiązująca i wielu parom (a w szczególności Pannom Młodym) ciężko się zdecydować na taki intensywny akcent kwiatowy.
Warto swoją drogą pomyśleć również w tym kierunku, iż wasze wesele zostanie zapamiętane właśnie ze względu na inną dekorację kwiatową, niż na pozostałych weselach.
Ciekawostką dla osób wybierających dekorację ze słoneczników jest fakt, iż pędy słonecznika, a dokładnie ich Końce można włożyć na kilka sekund do gorącej wody lub przypiec nad ogniem, a następnie zawinać kwiaty w papier i wstawić do wiadra z letnią wodą na ok. 1,5-2h. Takie działanie pomaga przywrócić świeżość kwiatom, które lekko podwiędły np. przy transporcie.

Lilia

Lilia

Lilia to kolejny kwiat o sporych rozmiarach. Jest to bardzo efektowny twór natury, ze względu na jednocześnie spory rozmiar, zachowujący subtelność  i delikatność – które pożadane są na takie okazje jak ślub. Kwiat piękny, delikatny, biały, przejściowo lekko różowy, różowy, ach wszystko zależne od wybranego gatunku.

Lilia

Lilia jednak posiada dwa argumenty przeciw, które często wykluczają ją jako kwiat użyty do dekoracji weselnych. Zapach – bardzo silny, wręcz usypiający. Pyłek kwiatowy – ciężki do sprania – zwłaszcza w momencie, gdy nie mamy możliwości zaprania plamy.

Ciekawostką dotyczącą liliowych kwiatów jest fakt, iż wg mitologii greckiej i rzymskiej była poświęcona Herze (powstała z mleka) i była nielubiana przez Afrodytę. W Starożytnej Grecji nazwyano ją ??????? (leirion, od przymiotnika leiros ‘delikatny’, ‘cienki’, ‘wrażliwy’). W W chrześcijaństwie zaś uchodzi za symbol niewinności, czystości, dziewiczości.

 

Gladiola

Gladiola

Kolejny spory kwiat – częściej spotykany w kompozycjach i dekoracjach, niż wiązankach ślubnych. Jeśli trafi nam się okaz – jeszcze w całości nierozwinięty – musimy się liczyć z faktem, iż po rozkwitnięciu (a nastąpi ono w ciągu najbliższych kilku dni – czasami nawet 3-4!) potrzeba w kompozycji zarezerwować dla niego miejsce. Kwiaty są piękne, delikatne – świetnie nadają się na wykorzystanie z okazji ślubów i wesel.

Świetną formą wykorzystania pięknych płatków gladiolii jest użycie ich w bukietach ślubnych o nazwie „glamelie” czasami też spotykamy się z nazwą „bukiet kameliowy”. Takie bukiety wykonywane są z samych płatków, które w efekcie ostatecznym połączone ze sobą tworzą jeden, duży bardzo efektowny kwiat. Poglądowe zdjęcie poniżej.

Dalia

Dalia

Przepiękny kwiat występujący w wielu barwach i ich odcieniach. Zachwyca jako pojedynczy egzemplarz, a powala już na kolana przy wykorzystaniu  w kompozycjach. Bardzo delikatny i kobiecy.

Subtelniej prezentuje się w pastelowych barwach. Jaskrawe magenty, przepiękne jasne pastele i do tego wszystkiego ciekawa geometria główki kwiatowej – skuszą praktycznie każdą Pannę Młodą.

Lawenda

Lawenda

Przepiękny kolor fioletu, nieziemski zapach i piękno kompozycji – tak właśnie można opisać lawendowe dzieło sztuki. W Polsce jeszcze wiele Panien Młodych próbuje przekonać się do pójścia w kierunku innym, niż kwiaty znane nam z wiązanek otrzymywanych z różnych okazji. Lawenda – znana jako zapach, znana jako dekoracja – ale częściej doniczkowa. Lawendowe dekoracje pięknie ubarwiają białe, srebrne, szklane, wnętrza. Świetnie sprawdzają się w dekoracjach w odcieniach chłodnych i bardzo efektownie – ale i jednocześnie delikatnie upiększają weselne wieczory otulając je swoją wonią. Polecam piękną lawendę i wnętrza prowansalskie. Klimat Prowansji chyba zdobędzie serce każdej Panny Młodej.

Jeśli przyjrzeć się tym kilku propozycjom kwiatowym wymienionym wyżej – można powiedzieć – niby 5 – a może mało? Nie zapominajmy, iż w ciągu roku dostępne są też kwiaty całoroczne takie jak róża, gerbera, margaretka czy eustoma, które również świetnie można wykorzystać w kompozycjach z lipcowymi kwiatami.

adsasd

Top