fbpx
Tym razem szybciej – dla sierpniowych Panien Młodych – bo sądząc po kalendarzu wszystkich usługodawców – tych panien młodych w tym sezonie 2016 jest najwięcej. Bo pięknie, bo ciepło, bo literka „r” w nazwie, bo druga połowa wakacji, bo już kolorowo i owocowo.
Nie ukrywam, iż to jeden z moich ulubionych miesięcy – zawsze w przyrodzie dużo się dzieje – jest słodko, pachnąco i bardzo sielankowo. Istna arkadia 🙂
W tym poście więc przedstawię kwiaty – które w bukiecie i kompozycjach mogą bez problemu pojawić się w sierpniu, a dodatkowo nie zszokują panny młodej brakiem dostępności.

Amarantus

Moim faworytem sierpniowych, kwiatowych podróży jest…
AMARANTUS – czyli pierwsza propozycja. Amarantus inaczej znany jako Szarłat zwisły lub odwrotnie 🙂 Szarłat zwisły znany jako Amarantus. Piękny, znany niewielu osobom, bardzo efektowny – pozwoli wszystkim kompoycjom stać się enigmatycznymi, rustykalnymi, niczym z tajemniczego ogrodu. Wykorzystywany w kompozycjach zachowujących postać kaskadową, pięknie spływa z bukietu – wspaniale więc prezentuje się w naręczu kwiatów Panny Młodej lub na dekoracji stołu Młodej Pary.

Hortensja

Kolejnym spektakularnym kwiatem w sierpniowych kompozycjach jest przzeeeepiękna HORTENSJA. Sierpień jest akurat miesiącem, w którym bez problemu ten kwiat wpadnie nam w ręce. Rozróżniamy dwa kształty główki hortensji kula oraz lekko stożkowy. Kolory, które są najczęściej dostępne to jasna fuksja, pudrowy róż, biel, błękit oraz tzw. lila przechodzący w błękit. Rzecz jasna każdy kolor to inna odmiana. Są hortensje cieniowane, jednokolorowe, o płatkach drobniejszych i gęstych oraz o płatkach mniej drobnych i już nie tak gęstych. Prawdę mówiąc do koloru, do wyboru. Hortensja jako jeden z niewielu kwiatów wygląda oszałamiająco gdy tworzy kompozycje sama, ale również wspaniale komponuje się z innymi kwiatami. Kilka pięknych inspiracji poniżej.

Cynia

Trzecim z kolei kwiatem jest CYNIA. Wielobarwna, łapiąca za serce, mi osobiście przypomina ogródek babci. Świetnie sprawdza się w kompozycjach przełamujących kolorystykę typowo ślubną – ociepla wnętrza i nieziemsko prezentuje się w dekoracjach w stylu rustykalnym. Inspiracje, które możecie zobaczyć poniżej pokazują jak świetnie spełniają swoją rolę cynie w kolorystykach miodowo-czerownych. Ach no cóż można powiedzieć – są piękne!

Chryzantema

Czwartym z kolei kwiatem jest – CHRYZANTEMA. Niektórym niestety kojarzy się tylko i wyłącznie z nazwy i to jeszcze związnej z listopadowym świętem… Jednak chryzantema występuje w wielu odmianach, łapiących za serce swoim romantyzmem. Od dużych kwiatów z lekkimi i rozłożystymi płatkami po malutkie główki santini (te limonkowe 🙂 w inspiracjach poniżej). Można wykorzystać je w romantycznych bukietach i kompozycjach, albo całkowicie ożywić dekorację kwiatową pięknymi kolorami chryzantem. Kolejna opcja kwiatowa dająca nam szalenie dużo możliwości.

Z kwiatów dla sierpniowej Panny Młodej 4 propozycje – jednak w dalszym ciągu zaznaczam, iż w zasobach mamy kwiaty dostępne przez cały rok – tak sobie myślę, że chyba należałoby umieścić je w poście kolejnym ułatwi to wybór Pannom Młodym, a dekoratorom ułatwi spokojny sen 🙂

Sierpień to kolejny miesiąc zapełniony w naszym kalendarzu – ale na samym jego początku wykorzystamy pewien bardzo słodki pomysł dekoracji. W pierwszej połowie sierpnia – powinny więc pojawić się jego zdjęcia oraz kilka inspiracji, które pomogą Wam wykorzystać taką dekorację w kilku innych alternatywach :).

adsasd

Top